#Chirchiq_shahrining_90_yilligi
🪢2025-yil 25-mart kuni Chirchiq shahrida joylashgan Olimpiya va paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazida Chirchiq shahri tashkil etilganining 90 yilligi munosabati bilan sportning belbog‘li kurash turi bo‘yicha O‘zbekiston chempionati start oldi.
✅Dastlab musobaqaning ochilish marosimi tashkil etilib, unda Chirchiq shahar hokimi Murodjon Abdurahimov, O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti rektori Rashid Matkarimov, birinchi prorektor Sherzod Mirzanov, O‘zbekiston belbog‘li kurash federatsiyasi hamda markaz mas’ullari, hakamlar, murabbiylar va ishtirokchi polvonlar qatnashdi.
📍Marosim davomida so‘zga chiqqanlar mamlakatimizda davlat rahbari tomonidan jismoniy tarbiya va sportni yanada rivojlantirishga alohida e’tibor qaratilayotgani va bunday e’tibor natijasi o‘laroq sportchilarimiz xalqaro arenalarda kuchlilar qatoridan joy olib, vatanimiz sharafini ulug‘lashga erishayotgani qayd etilib, ishtirokchilarga oldindagi bahslarda omad tiladilar.